Пролонговані кредити це спосіб уникнути переплат та врятувати кредитну історію

19.10.2023

Популярність онлайн-кредитів на карту серед споживачів пов'язана перш за все з їх доступністю і простотою оформлення. Однак, за офіційною статистикою до 30% позичальників мають проблеми з погашенням кредиту в строк через виникнення фінансових труднощів. Як наслідок – нарахування пені або штрафів, проблеми з кредитною історією. Яким же чином можна відстрочити дату виплати позики та на яких умовах?

 Як уникнути переплат?

Згідно з офіційною статистикою не менше третини позичальників стикаються з проблемою своєчасного повернення кредитних коштів. Причини можуть бути зовсім різними, але для банку вони не мають ніякого значення. Головне для фінансової організації – своєчасне повернення виданого кредиту. З огляду на реалії життя, фінансисти розробили різні механізми, використовуючи які, позичальник і кредитор можуть «цивілізовано» розв'язати питання, пов’язане із затримкою виплат за кредитним договором. Одним з таких механізмів є пролонгація кредиту.

Чому важливо знати умови пролонгації кредиту?

Попри те, що мікрофінансові організації (МФО) пропонують короткострокові кредити (до 30 днів) і невеликі суми (500 - 15 000 грн), клієнт, приймаючи рішення про кредитування, може не розрахувати свої фінансові можливості та потрапити в неприємну ситуацію в стосунках з кредитором. Дійсно, ніхто не застрахований від форс-мажорних обставин. Розуміючи це, багато МФО пропонують своїм клієнтам можливість продовження кредиту на певний термін (7-30 днів) без штрафних санкцій.

Наприклад, при подачі заявки та оформленні онлайн-кредиту ви отримує детальну інформацію про умови пролонгації позики та кредиту у разі необхідності. Такий підхід дозволяє компанії уникнути проблемних позик і судових розглядів, зберегти лояльність позичальника, а клієнтові не втратити пільговий (або акційний) відсоток, підвищити кредитний рейтинг і уникнути небажаних переплат. Таким чином, чим раніше і детальніше споживач буде поінформований про умови пролонгації, тим вигідніше для себе він вирішить труднощі із заборгованістю, що виникли. Вчасне використання можливості пролонгації кредиту може стати інструментом управління фінансами та врятуванням кредитної історії.

Illustration

Пролонгація кредиту це вигода для споживача та кредитора

Суть пролонгації позики полягає в можливості позичальника продовжити строк погашення кредиту в разі неможливості виконати свої фінансові зобов'язання в узгоджений договором термін. Ця послуга дозволяє клієнту отримати додатковий час для здійснення виплати, що може бути дуже корисним в умовах фінансових труднощів або непередбачених обставин. Розуміючи, що повернути позику в обумовлений договором строк не вдасться, клієнт повинен довести це до відома кредитора, бажано за 2-3 дні до закінчення терміну договору. Це може запобігти нарахуванню пені в разі затримки з оформленням пролонгації та збереже кредитну історію, що дуже важливо для позичальника. Необхідно враховувати, що якщо подовження кредиту оформлюється після настання прострочення, то пеня нараховується на період до активації угоди про пролонгацію. Тому рекомендується бути відповідальним і завчасно сповіщати кредитора про свої наміри щодо пролонгації. 

Переваги пролонгації позики та кредиту

Важливою перевагою пролонгації позики є те, що в результаті цієї послуги обидві сторони виграють. Клієнт отримує додатковий час для розв'язання своїх фінансових проблем і уникнення негативних наслідків, таких як штрафи або збитки у кредитній історії. З іншого боку, кредитор отримує комісійні за надану послугу, що може бути вигідним для нього. У підсумку, пролонгація позики є корисним інструментом для позичальників у вирішенні фінансових труднощів та уникнення непотрібних проблем, а також для кредиторів, які можуть отримувати додатковий дохід через цю послугу. Важливо мати на увазі умови пролонгації та дотримуватися їх для максимальної вигоди обох сторін.