Як отримати крипто картку?

Як вибрати та оформити Криптовалютні Картки для України та Європи на Найкращих Умовах

Вибір серед багатьох компаній України.

Криптокарти втілюють давню мрію або навіть потребу криптоінвесторів — можливість використовувати цифрові активи як звичайний засіб платежу. І при цьому підтримують дещо криптовалют, невисокі комісії за конвертацію, а головне можливість розраховуватись криптовалютою в магазинах.

Що таке крипто картка?

Крипто картка — це, по суті, звична для нас банківська карта, тільки замість гривень чи доларів на рахунку — криптовалюта. Вона дозволяє легко використовувати ваші біткоїни, ефіри або інші цифрові токени для оплати в магазинах, кафе чи навіть онлайн. Все працює приблизно так, ви оплачуєте покупку, а криптовалюта на вашому рахунку автоматично конвертується у фіат, ту ж гривню чи євро. Зручно, правда?

Отримати таку картку дуже просто. Це чимось схоже на відкриття звичайної картки в банку, потрібно пройти верифікацію (так, документи тут теж знадобляться) і заповнити невелику анкету, де вкажете, звідки криптовалюта. А далі ви просто керуєте карткою через програму на телефоні або сайт вибраної платформи.

Отже, криптокартка - це відмінний спосіб зробити вашу крипту "реальнішою" і використовувати її у повсякденному житті.

Переваги карток перед крипто обмінниками

Коли справа доходить до використання криптовалюти в реальному житті, картка для криптовалюти виявляється набагато зручнішою, ніж крипто обмінники. Давайте розберемося чому.

По-перше, із криптокарткою все максимально просто. Ви просто платите, а конвертація крипти у фіат відбувається автоматично. Жодних зайвих рухів. З обмінниками доводиться повозитися — зайти на сайт, вибрати валюти, вказати реквізити своєї карти і почекати, поки гроші зарахуються. Це не лише довго, а й позбавляє вас тієї свободи та миттєвості, яку дає крипта.

По-друге, безпека. В Україні поки що немає офіційно ліцензованих криптообмінників, а це означає, що їхня надійність залишається під питанням. Працює принцип "довіряй, але перевіряй" - відгуки, рекомендації, репутація. Криптокарти випускаються великими біржами або компаніями з солідною репутацією. Ці сервіси давно відомі надійними механізмами зберігання активів та продуманою конвертацією.

Ну і по-третє, самі криптокартки – це дорога та складна у реалізації технологія. Її не робить аби хто. Це сервіс, яким займаються лише серйозні компанії, щоб розширити функціонал своїх користувачів. Отже, тут ви довіряєте не випадковому обміннику, а цілій інфраструктурі, створеній з розрахунком на довгострокову роботу.

З криптокартою ви можете використовувати крипту як звичайні гроші, і не морочитись з додатковими кроками. Це зручно, безпечно та набагато швидше, ніж через обмінники. А також рекомендуємо розглянути варіант отримання криптогаманеця з карткою від відомих компаній.

Як працює криптовалютна картка?

Уявіть, що у вас є криптовалюта на рахунку, але ви хочете купити каву у найближчій кав'ярні, де приймають лише гривні. Ви розплачуєтеся віртуальною крипто карткою, і в цей момент ваша крипта автоматично конвертується у фіат за поточним курсом ринку. Все відбувається миттєво, тому різниці ви не відчуєте — для баристи це звичайна оплата карткою.

Але за лаштунками ось що трапилося:● Ви поповнили криптовалютну картку через свій криптогаманець.● Під час оплати картка сама конвертувала криптовалюту у фіат.● Ви сплатили за покупку, а магазин отримав звичні для нього гроші.

Власне розрізняють віртуальні криптокартки та фізичні. Віртуальні додаються до Apple Pay або Google Pay, і з ними можна оплачувати покупки через смартфон, просто додавши його до терміналу з NFC. Якщо ви віддаєте перевагу "пластику", фізична криптокарта нічим не відрізняється від звичних нам банківських, на ній також є чіп для безконтактної оплати та магнітна смуга. Різниця між цими варіантами відчувається, коли справа доходить до зняття готівки. З фізичною карткою можна зняти гроші у будь-якому банкоматі, а з віртуальною — лише там, де є NFC-термінал. Але віртуальна карта має важливий плюс — вона починає працювати майже відразу після оформлення, тоді як фізичну потрібно почекати, іноді до місяця. Отже, процес роботи криптокарти зручний, продуманий і максимально наближений до роботи картки банку.

Законодавче регулювання України

На момент написання статті, в Україні із законодавством щодо криптовалютів все ще більше запитань, ніж відповідей. Так, ухвалили закон «Про віртуальні активи», який мав стати основою для регулюваннявання криптоіндустрії, але на практиці він поки працює слабо. Механізм, який чітко пояснював, як поводитися з цифровими активами, зокрема з криптокартками, ще розроблено.

Це створює певні складнощі, особливо для випуску карток, які працюють із гривнею. Тому більшість доступних українцям криптокарток прив'язані до євро чи іншої валюти ЄС. Конвертація відбувається у два етапи. Спочатку крипта перетворюється на євро, а вже потім — на гривні. Звучить складно, але на практиці все досить зручно, і проблем із оплатою покупок в Україні зазвичай не виникає.

Якщо дивитися на Європу, там ситуація набагато краща. У країнах Євросоюзу все регулюється на основі Регламенту MiCA — це загальний закон, який спрощує роботу криптокомпаній. Саме тому майже всі емітенти криптокарту перебувають у ЄС. Наприклад, литовські компанії активно випускають карти, зокрема для українців. Навіть українська платформа Trustee Plus зареєструвалася у Литві, щоб надавати свої послуги.

Тож поки Україна розбирається із законодавством, ми користуємося європейськими сервісами. Звичайно, це не завжди ідеально, але, на щастя, технології дозволяють оминати багато бюрократичних труднощів.

На що звертати увагу при виборі картки для криптовалюти?

Вибір криптокарти – завдання не з легких, адже їх зараз випускають майже всі великі крипто-сервіси та біржі. Щоб не помилитися і отримати максимум вигоди та зручності, ось на що варто звернути увагу:● Криптовалюти, що підтримуються.Кожна картка працює з певним списком монет. Переконайтеся, що ваша улюблена криптовалюта входить до списку. Біткоїн та ефір зазвичай підтримуються за замовчуванням, але якщо ви фанат, наприклад, стейблкоїнів або менш популярних токенів, краще уточнити заздалегідь.● Комісії. Криптокартки часто приваблюють вигідними умовами, але дрібний шрифт ніхто не скасовував. Перевірте комісії за конвертацію, зняття готівки, обслуговування картки. Іноді комісії можуть з'їдати всю вигоду, особливо якщо ви плануєте часто знімати фіат.● Ліміти. Важливо знати, які обмеження на операції. Це стосується і максимальної суми, яку можна витрачати на день, і лімітів на зняття готівки. Якщо ви плануєте використовувати картку активно, низькі ліміти можуть стати проблемою.● Інтеграція з гаманцями та платіжними системами. Картка має бути зручною у використанні. Перевірте, чи можна підключити її до Apple Pay або Google Pay. Це особливо важливо для тих, хто хоче платити телефоном, не тягаючи із собою пластик.● Репутація емітента. Завжди звертайте увагу на те, хто випускає картку. Якщо це велика біржа з ​​перевіреною репутацією, то все окей. Якщо якийсь маловідомий сервіс, варто задуматися — крипта і так сповнена ризиків, то навіщо додавати зайві?

Вибираючи крипто гаманці з віртуальною карткою, головне орієнтуватися на свої потреби. Для одних важлива підтримка рідкісних токенів, для інших відсутність прихованих комісій. Тому трохи аналізу, і ви знайдете ідеальний варіант саме для себе.

Які картки доступні для України?

Найкращі криптокартки, доступні в Україні:● Wirex Card (криптокартка від британської компанії Wirex).● Trustee Card (від української криптовалютної платформи Trustee Plus).● Bybit Card (випущена криптобіржею Bybit).● Nexo Card (кредитна крипто картка від платформи Nexo).● Weld Card (випущена українським стартапом Weld Money у партнерстві з Unex Bank).● CL Card (розроблена для власників апаратних гаманців компанією Ledger).

Висновок

Криптокартки вже почали набувати популярності в Україні, незважаючи на всі складнощі. Це справді зручний спосіб використовувати криптовалюту у повсякденному житті. Незважаючи на перешкоди і те, що ця технологія ще не ідеальна, вона розвивається, і все більше українців цікавляться криптокартами. Це не дивно, адже вони дозволяють використовувати крипту так само легко, як і звичайні гроші. До того ж, початок легалізації криптовалюти в Україні вже покладено.