Кредит на житло для ВПО 2023. Шлях до Власного Житла

02.10.2023

В сучасному світі, де забезпечення комфортних умов проживання є однією з основних потреб, питання отримання житла стає дедалі важливішим. Кредит на житло впо (внутрішньо переміщені особи) стає доступнішим і швидшим рішенням для тих, хто мріє про своє власне житло. У цій статті ми розглянемо переваги кредитів на житло для впо та як отримати пільговий житловий кредит у 2023 році.

Пільгові Кредити на Житло для ВПО

Програма "Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам" надає можливість внутрішньо переміщеним особам отримати кредит на придбання житла за пільговими умовами. Ця програма спрямована на підтримку людей, які переселилися внаслідок подій, що сталися в Україні, та допомагає їм отримати житло.

Заява про намір отримати кредит на житло для ВПО

Отримати кредит на житло для впо у 2023 році стало ще простіше та швидше завдяки онлайн-поданню заяви. Ось декілька кроків, які вам потрібно виконати:
●  Зареєструйтесь чи авторизуйтесь в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.●  Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача та актуалізуйте їх за необхідності.● Заповніть заяву. Усі дані, окрім РНОКПП та номера довідки переселенця (ВПО) членів сім'ї, підтягуються автоматично або обираються з випадаючого списку.● Дочекайтеся завершення автоматичної перевірки даних про вас та членів вашої сім’ї в Єдиній інформбазі про ВПО та відправте заяву на розгляд.● Держмолодьжитло розгляне вашу заяву протягом одного робочого дня. Ви отримаєте сповіщення про результат розгляду в кабінеті громадянина та на електронну пошту.● Якщо вам відмовили у внесенні до реєстру кандидатів, ви можете внести зміни в заяву і подати її ще раз.

Офлайн Звернення

Якщо ви вважаєте, що для вас зручніше звернутися особисто, ви завжди можете особисто відвідати Держмолодьжитло та його регіональні управління.

Результат

Після опрацювання заяви ви отримаєте рішення Держмолодьжитла про внесення або відмову у внесенні вас до реєстру кандидатів на отримання пільгового іпотечного кредиту на придбання житла. Ви можете перевірити статус заяви у вашому кабінеті громадянина.

Наступні Кроки

Після включення до реєстру кандидатів на отримання послуги ви починаєте свою участь у відборі переможців. Їх обиратиме Держмолодьжитло шляхом випадкового вибору чисел. Дату проведення розіграшів повідомляє завчасно Держмолодьжитло. Якщо ви перемогли у відборі та відповідаєте усім вимогам, ви зможете отримати кредит. Для оформлення кредиту вам потрібно особисто звернутися до одного з регіональних управлінь Держмолодьжитла.

Кредит на житло для ВПО у 2023 році - це можливість забезпечити себе і свою сім'ю комфортним та стабільним житлом. Зараз це стало доступнішим та простішим завдяки програмі пільгових іпотечних кредитів для внутрішньо переміщених осіб. Не втрачайте часу та подайте заяву вже сьогодні, адже ваша власна оселя - це крок до мрії про краще майбутнє.

Illustration

Часті запитання та відповіді щодо Кредиту на Житло для ВПО

Чи потрібно мені мати електронний підпис для подання заяви? Не обов'язково. Якщо у вас його немає, ви можете авторизуватися на порталі за допомогою BankID.

Чи можу я внести в заяву членів сім'ї, які не є внутрішньо переміщеними особами? Ні, кредит можуть отримати лише люди, що мають довідку внутрішньо переміщеної особи. Тому сума кредиту залежить від кількості членів сім'ї, які є ВПО. Але ви можете придбати житло, що перевищує площу, визначену нормами програми, а різницю сплатити власним коштом.

Чи потрібно мені підтверджувати наявність довідки внутрішньо переміщеної особи для себе і членів сім'ї? Ні, портал Дія автоматично перевіряє ці дані в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО одразу при заповненні вами заяви.

Куди звертатись, якщо мені відмовили у внесенні в реєстр кандидатів на кредит? Після розгляду заяви Держмолодьжитло приймає рішення про внесення або відмову у внесенні вас до реєстру. У разі відмови ви отримуєте сповіщення з причиною. За детальнішою інформацією зверніться в найближче регіональне управління Держмолодьжитла.

Які умови кредиту на житло для впо?

● Кредит надається на строк до 30 років, але не більше ніж до досягнення позичальником на дату повного виконання зобов'язань 65-річного віку. Зверніть увагу: площа житла, що визначена умовами програми, — не більше ніж 52,5 м² на сім'ю з однією чи двох осіб + 21 м² на кожного наступного члена сім'ї додатково. Площа та сума кредиту розраховується залежно від кількості членів сім'ї, яких ви вказали в заяві.● Ви отримаєте потрібну суму згідно з цінами за кв. м. При цьому вартість 1 кв. м не має перевищувати встановлену граничну вартість.● Ви сплачуєте за власний рахунок вартість площі житла, що перевищує нормативну площу або вартість, якщо така є.● Ви можете самостійно вибрати об’єкти, де хочете придбати житло за кредитні кошти. При цьому житловий будинок має бути прийнято в експлуатацію не більш ніж 50 років тому чи реконструйовано не більш ніж 35 років тому. Об’єкт кредитування не повинен бути розміщений на тимчасово окупованій території та в районі бойових дій.● Ви і члени вашої сім'ї не володієте житловою площею на підконтрольній Україні території.● Ви чи члени вашої сім’ї не отримували від держави грошову компенсацію, кредити на пільгових умовах на будівництво чи придбання житла. Крім випадків, коли таке житло розміщене на території, що є тимчасово окупованою чи ведуться бойові дії.● Ви можете підтвердити свою платоспроможність. Після сплати щомісячного платежу по кредиту залишок середньомісячного доходу сім’ї має бути не менше прожиткового мінімуму.● Ви даєте згоду на доступ до вашої кредитної історії.● У день укладення кредитного договору ви вносите на свій особистий рахунок не менше 6% вартості житла. А також вартість площі житла, що перевищує нормативну, якщо така є.

Загальні відповіді заступника міністра з питань ВПО

Держмолодьжитло надав 71 пільговий іпотечний кредит для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зі ста передбачених на 2023 рік, згідно Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. За перший півріччя 2023 року, за бюджетною програмою "Надання пільгових іпотечних кредитів ВПО", було надано 71 пільговий іпотечний кредит, що становить більшу частину від передбачених 100 кредитів на цей рік.

За даними паспорта бюджетної програми, на 2023 рік передбачено виділення 164,345 мільйонів гривень на надання пільгових іпотечних кредитів для ВПО. Гроші виділяються на підставі Грантової та Проектної Угоди між Кабінетом Міністрів України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та Кредитною установою для відбудови (Франкфурт-на-Майні, Німеччина).